• Koncertowy czas

• 10.06.2022
        • Ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem koncertów semestralnych a także dyplomowych. W ramach podsumowania pracy w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie programy. Część osób będzie występować podczas sobotniego Konkursu Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia organizowanego już po raz siódmy przez naszą szkołę.

• Warsztaty organowe

• 07.06.2022
        • 3 czerwca 2022 r. na sali koncertowej odbyły się warsztaty organowe w ramach współpracy z PSM I stopnia w Golubiu Dobrzyniu. Warsztaty poprowadził mgr Grzegorz Łobaza, nauczyciel ZSM nr 1 w Rzeszowie i SM I st. w Błażowej. Miały one charakter lekcji indywidualnych, podczas których uczniowie otrzymywali cenne wskazówki dotyczące techniki gry na organach.

• Koncert semestralny - klasa fletu

• 02.06.2022
        • W dniu 31.05.2022r. odbył się Koncert podsumowujący rok szkolny 2021/2022 w klasie fletu, prowadzonej przez Panią Annę Poślednik. Na występie obecni byli rodzice a także uczennice, które we wrześniu będą uczęszczać do klasy pierwszej. Po części oficjalnej, dzięki zaangażowaniu rodziców odbył się słodki poczęstunek.

• Koncert z okazji Dnia Mamy

• 30.05.2022
        • W dniu 26.05.2022r. odbył się Koncert z okazji Dnia Mamy. Dzieci ofiarowały muzyczne laurki wszystkim przybyłym Mamom. Na scenie wystąpili soliści, duety a nawet kwintet. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Panią Annę Konopkę - nauczycielkę teorii w naszej szkole.

,,Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.'' (H. Auerbach)

• Koncert absolwentów

• 25.05.2022
        • W dniu 24.05.2022r. odbył się Koncert Absolwentów. Był to dzień pełen wzruszeń zarówno dla rodziców jak i dla nauczycieli. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy: skrzypiec, kontrabasu, gitary, klarnetu, fletu poprzecznego, saksofonu. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole był pozytywnym doświadczeniem.

• Międzyszkolne Integracje Muzyczne

• 23.05.2022
        • Z okazji Dnia Dziecka mamy przyjemność zaprosić najmłodszych mieszkańców Gminy Czernikowo na bajkę muzyczną ,,Glissando'' i krótki koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

Przedstawienie odbędzie się 01.06.2022r. o godz. 12:00 w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie

• Drzwi otwarte

• 16.05.2022
        • W ramach drzwi otwartych w naszej szkole zostały zorganizowane koncerty na których gościliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych w : Mazowszu, Steklinie, Osówce, Makowiskach, Czernikowie. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy : wiolonczeli, skrzypiec, trąbki, saksofonu, klarnetu, fletu poprzecznego, gitary, perkusji, waltorni. Koncerty były prowadzone przez Panią Monikę Dunajską oraz Pana Roberta Józefowicza. Publiczność brała czynny udział w wydarzeniu poprzez odpowiadanie na zagadki, które przygotowali prowadzący.

• Konkurs ,,Smyczkowe nutki'' w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

• 13.05.2022
        • W dniu 09.05.2022r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Smyczkowe nutki’’. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Sumińska z klasy skrzypiec Pani Moniki Dunajskiej oraz Kornelia Wiśniewska z klasy wiolonczeli Pani Joanny Olczyk. Dziewczynki zdobyły drugie miejsce w kategorii zespół a Zuzanna dodatkowo zajęła drugie miejsce w kategorii solistów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Drzwi Otwarte

• 29.04.2022
        • Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły w dniach 04.05.2022r. - 11.05.2022r. w godz. 14:00-18:00. W tym czasie będą mieli Państwo okazję zapoznać się z organizacją zajęć w naszej szkole natomiast Państwa pociechy poznają nauczycieli oraz zaznajomią się z instrumentami.

• IV Konkurs Muzyki Filmowej

• 12.04.2022
        • Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Konkurs Muzyki Filmowej, którego organizatorem jest Pani Monika Dunajska – nauczyciel klasy skrzypiec.

Całe wydarzenie poprowadziła Pani Anna Poślednik - nauczyciel klasy fletu.

Uczestnicy rywalizowali w II kategoriach – solista oraz zespół.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkół Muzycznych w : Lipnie, Górsku, Osieku nad Wisłą, Golubiu Dobrzyniu, Radziejowie, Aleksandrowie Kujawskim, Chełmży. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom wykonań a także zaskakiwali przebraniami.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert Laureatów pierwszej nagrody.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem, jednocześnie gratulujemy Laureatom i zapraszamy na kolejne edycje konkursu

• I konkurs gitarowy ,,Między progami''

• 04.04.2022
        • W dniu 02.04.2022r. ( sobota ) w naszej Szkole odbyła się I edycja Konkursu Gitarowego ,,Między progami'', którego organizatorem był Pan Paweł Dąbrowski. W Konkursie wzięli udział młodzi instrumentaliści ze Szkół Muzycznych w : Chełmnie, Górsku, Lipnie, Osieku nad Wisłą, Kowalewie Pomorskim, Rypinie. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem oraz gratulujemy wszystkim laureatom a także nauczycielom prowadzącym.

• Warsztaty fletowe

• 25.03.2022
        • W dniu 22.03.2022r. odbyły się w naszej szkole warsztaty fletowe, które poprowadziła Pani Monika Nowacka – Sekuła - muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, nauczyciel w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. Podczas warsztatów dziewczynki pracowały nad artykulacją i oddechem. Wspólne muzykowanie przyniosło wiele radości.

• Konkurs na najlepsze wykonanie Etiudy klasy fletu

• 15.03.2022
        • W dniu dzisiejszym odbył się Konkurs na najlepsze wykonanie etiudy w klasie fletu poprzecznego. Uczestniczki wykonały jedną etiudę, a następnie wcieliły się w rolę Jury i w tajnym glosowaniu oceniły swoje wykonania.

Miejsce I zajęła - Julia Nowicka

Miejsce II zajęła - Natalia Falgowska