Kolejne koncerty semestralne za nami. W tym tygodniu swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas: klarnetu, fletu, gitary oraz perkusji.
Aktualności
Koncerty semestralne cz.2
- 22
Koncerty semestralne
- 54
Koncerty semestralne
Koncert Kolęd
W dniu 22.12.2022r. odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, występując solo oraz grając zespołowo. Nie zabrakło również chóru. Wydarzenie poprowadziła Pani Anna Poślednik – nauczycielka klasy fletu w naszej szkole. Zwieńczeniem całego koncertu było wspólne wykonanie kolędy przez nauczycieli oraz uczniów. Publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami.
37
Koncert klasy saksofonu
W dniu 07.12.2022r. odbył się Koncert Klasy Saksofonu. Uczniowie wykonali kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne wprowadzając publiczność w świąteczny klimat. Każdy z instrumentalistów został nagrodzony gromkimi brawami oraz otrzymał słodki upominek.
3
Zapraszamy na Koncert Klasy Saksofonu
Audycja klasy wiolonczeli
W dniu 19.10.2022r. w ramach przygotowań do przesłuchań technicznych odbyła się audycja klasy wiolonczeli. Uczennice Pani Joanny Olczyk wykonały program obowiązujący podczas egzaminu m. in. etiudy
Recital Michała Drewnowskiego
Dnia 03.10.2022r. gościliśmy w naszej szkole znakomitego pedagoga Michała Drewnowskiego - wykładowcę AM w Łodzi w Katedrze Fortepianu oraz Kierownika Katedry Kameralistyki tamtejszej uczelni, również aktora, ale przede wszystkim - pianistę.
Edukację muzyczną rozpoczął pod kier. Bronisławy Kawalli i Ewy Pobłockej, ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego, by następnie kontynuować ją w Konserwatorium Muzycznym w Genewie w klasie Dominique Merlet i Pascal Devoyon, gdzie w 2006 r uzyskał dyplom z wyróżnieniem.
Brał udział w wielu Mistrzowskich Kursach Muzycznych pod kierunkiem tak znamienitych pianistów jak choćby Naum Shtarkman, Fou T'song, Miłosz Magin, Rudolf Kehrer czy Eugen Indjič.Koncertuje jako solista i kameralista w Polsce, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Bułgarii, Anglii, Austrii, Czechach, Finlandii, Danii i Niemczech.
Koncert poprowadziła Pani Joanna Olczyk – nauczycielka klasy wiolonczeli w naszej szkole.
W wykonaniu artysty usłyszeliśmy recital Chopinowski :
Rondo op. 1, Mazurki op. 7 (nr 1 B-dur, nr 2 a-moll, nr 3 f-moll,
nr 4 As-dur, nr 5 G-dur)
Nokturny op. 37 (nr 1 g-moll, nr 2 G-dur) Wariacje op. 12 Rondo op. 16
Zapraszamy na Recital Michała Drewnowskiego
I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej ,,Duetomania Młodych''
W dniach 13.06.2022r. - 14.06.2022r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej ,,Duetomania Młodych''. Zuzanna Sumińska oraz Kornelia Wiśniewska - uczennice Pani Moniki Dunajskiej oraz Pani Joanny Olczyk, zdobyły III nagrodę. Gratulujemy !
VII Międzyszkolny Konkurs Miniatur Instrumentów Dętych
W dniu 11.06.2022r. odbyła się w naszej szkole VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Miniatur Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia. Udział w wydarzeniu brali uczniowie Szkół Muzycznych z : Osieka nad Wisłą, Kowalewa Pomorskiego, Lipna, Chełmży, Golubia Dobrzynia, Konecka, Górska. Z roku na rok konkurs cieszy coraz większą popularnością, tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 50 uczestników. Rywalizacja przebiegała w czterech grupach, w zależności od wieku uczestników i rodzaju instrumentu. Jury miało nie lada wyzwanie przy typowaniu zwycięzców. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy już za rok.
66
Kolejne sukcesy
Podczas Międzynarodowego Festiwalu ,,Integracje Muzyczne'' organizowanego przez Szkołę Muzyczną w Chełmży, Kornelia Wiśniewska - uczennica klasy wiolonczeli Pani Joanny Olczyk oraz Zuzanna Sumińska - uczennica klasy skrzypiec Pani Moniki Dunajskiej, uzyskały tytuł laureata. Gratulujemy !
Sukcesy w Klasie Trąbki
Bardzo miło nam poinformować o sukcesach w klasie trąbki prowadzonej przez Panią Annę Kaźmierczak.
Uczniowie brali udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Miniatur Szkół Muzycznych zdobywając:
- Wiktoria Karczewska – III miejsce
- Wiktoria Jeżewska – wyróżnienie
- Hubert Grabowski – wyróżnieniePodczas VII Międzynarodowego Festiwalu ,,Integracje muzyczne’’ organizowanego przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Chełmży otrzymali:
- Wiktoria Jeżewska – wyróżnienie
- Wiktoria karczewska – wyróżnienieGratulujemy
Koncertowy czas
Ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem koncertów semestralnych a także dyplomowych. W ramach podsumowania pracy w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie programy. Część osób będzie występować podczas sobotniego Konkursu Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia organizowanego już po raz siódmy przez naszą szkołę.
34
Warsztaty organowe
3 czerwca 2022 r. na sali koncertowej odbyły się warsztaty organowe w ramach współpracy z PSM I stopnia w Golubiu Dobrzyniu. Warsztaty poprowadził mgr Grzegorz Łobaza, nauczyciel ZSM nr 1 w Rzeszowie i SM I st. w Błażowej. Miały one charakter lekcji indywidualnych, podczas których uczniowie otrzymywali cenne wskazówki dotyczące techniki gry na organach.
Koncerty semestralne
Integracje Międzyszkolne
- 27
Koncert semestralny - klasa fletu
W dniu 31.05.2022r. odbył się Koncert podsumowujący rok szkolny 2021/2022 w klasie fletu, prowadzonej przez Panią Annę Poślednik. Na występie obecni byli rodzice a także uczennice, które we wrześniu będą uczęszczać do klasy pierwszej. Po części oficjalnej, dzięki zaangażowaniu rodziców odbył się słodki poczęstunek.
4
Koncert z okazji Dnia Mamy
W dniu 26.05.2022r. odbył się Koncert z okazji Dnia Mamy. Dzieci ofiarowały muzyczne laurki wszystkim przybyłym Mamom. Na scenie wystąpili soliści, duety a nawet kwintet. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Panią Annę Konopkę - nauczycielkę teorii w naszej szkole.
,,Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.'' (H. Auerbach)
7
Koncert klasy fletu
Archiwum Aktualności