W dniu 04.12.2025r. Odbył się w naszej szkole Koncert Mikołajkowy. Po raz pierwszy na scenie w roli prowadzących poza nauczycielem wystąpili nasi uczniowie. Na scenie usłyszeliśmy kolędy i pastorałki wykonane przez instrumentalistów oraz zespoły wokalne. Klimatyczne oświetlenie i tematyczne stroje wprowadziły nas w mikołajkowy klimat.
Aktualności
Koncert mikołajkowy
- 13
Koncert Mikołajkowy
Serdecznie zapraszamy na Koncert Mikołajkowy
Koncert klasy wiolonczeli i fortepianu
Serdecznie zapraszamy na koncert klasy wiolonczeli oraz fortepianu
2
III międzyszkolny turniej etiud
25 października 2025 roku w Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Golubiu-Dobrzyniu odbył się III Międzyszkolny Turniej Etiud. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas : Fletu, klarnetu, trąbki, waltorni, saksofonu, zdobywając:
- Dominik Florkiewicz - I miejsce
- Nel Lamparska - II miejsce
- Błażej Cybulski - III miejsce
- Sebastian Grabowski - III miejsce
-Kajetan Lewandowski - wyróżnienie
- Hubert Grabowski - wyróżnienie
- Julia Nowicka - wyróżnienie
- Maja Dankowska - wyróżnienie
Gratulujemy uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom laureatów i życzymy dalszych sukcesów.
6
Koncert Jesienny
W dniu 23.10.2025r. przy współpracy z Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zorganizowaliśmy Koncert Jesienny ,,Mimozami jesień się zaczyna..’’, którego pomysłodawczynią była Pani Izabela Król - Styś – nauczyciel klasy saksofonu w naszej szkole. Na scenie wystąpili uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami.
Panie z Dyskusyjny Klub Książki w Czernikowie dzięki wspomnieniom o artystach, których utwory były wykonywane na scenie, nadawały temu wydarzeniu nostalgiczny klimat.
Publiczność miała okazję zatrzymać się na chwilę i poddać refleksji.
Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie piosenki Stanisława Sojki ,,Tolerancja’’. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia i zapraszamy na nasze kolejne koncerty.
15
Spotkanie z Panem Dyrektorem
Drodzy rodzice informujemy, że spotkanie dla wszystkich rodziców z Panem Dyrektorem odbędzie się w dniu 11.09.2025r. o godz. 18:00
Nowy fortepian w Szkole Muzycznej
Zakończenie roku szkolnego
Za nami czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. W dniu 25.05.2025r. Odbyło się zakończenie roku szkolnego. Podczas otwarcia uroczystości, wystąpiły na scenie nasze trzy uczennice z klasy klarnetu, saksofonu oraz kontrabasu. Pan Dyrektor podsumował pracę w mijającym roku szkolnym. Uczniowie, którzy brali udział w konkursach oraz otrzymali promocję do kolejnej klasy z wyróżnieniem otrzymali bony do Galerii Copernicus. Nie zabrakło również wzruszających momentów podczas pożegnania naszych absolwentów. Gratulujemy wszystkim uczniom wytrwałości i sukcesów a naszym absolwentom życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
8
X Międzyszkolny Konkurs Miniatur
W dniu 07.06.2025r. odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia w Czernikowie. Udział w wydarzeniu brali uczniowie szkół muzycznych z : Osieka nad Wisłą, Lipna, Golubia – Dobrzynia, Górska, Konecka, Chełmży, Czernikowa. Instrumentaliści rywalizowali w czterech grupach w zależności od instrumentu oraz wieku. Poziom był bardzo wyrównany. Ze względu na to, że była to jubileuszowa edycja konkursu, na scenie wystąpili absolwenci naszej szkoły, dając koncert muzyki filmowej i rozrywkowej. Nie zabrakło również poczęstunku w formie tortu. Nagrodami w Konkursie były bony podarunkowe do Galerii Copernicus w Toruniu. Przyznano również Nagrodę Grand Prix w wysokości 1500 zł. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
50
Koncert semestralny klasy perkusji
W dniu 04.06.2025r. odbył się Koncert semestralny klas perkusji prowadzonych przez Pana Jana Misia oraz Pana Grzegorza Weręgowskiego. Swoje umiejętności zaprezentowali wszyscy uczniowie łącznie z Absolwentami. Poza naszymi uczniami na scenie wystąpił jeden z dziadków ucznia, który wcielił się w rolę akompaniatora podczas koncertu. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
2
Koncert semestralny klasy fletu
W dniu 03.06.2025r. Odbył się Koncert semestralny klasy fletu prowadzonej przez Panią Annę Poślednik. Na scenie wystąpiły wszystkie uczennice, a także tegoroczne Absolwentki. Była to okazja do posumowania całorocznej pracy. Po koncercie, dzięki uprzejmości rodziców na instrumentalistki czekał słodki poczęstunek.
6
Spotkanie z okazji Dnia Dziecka
W dniu 02.06.2025r. Pani Joanna Olczyk – nauczycielka klasy wiolonczeli oraz Pan Paulino Taica Frias – nauczyciel klasy puzonu zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Dziecka .Rodzice i Dziadkowie uczniów przygotowali słodki poczęstunek, natomiast nauczyciele zorganizowali pizzę. Była to wspaniała okazja do zintegrowania się uczniów z różnych klas.
3
Dzień Mamy i Dziecka
W dniu 29.05.2025r. Świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Mamy oraz Dzień Dziecka. Odbył się w tym dniu koncert ,,Serce z plecaka’’, podczas którego na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, grając w zespołach oraz solo. Dodatkowo Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej w Czernikowie umiliły nam czas poezją. Po koncercie na placu przed szkołą na dzieci i dorosłych czekały różnie atrakcje oraz słodki poczęstunek. Dzięki uprzejmości KGW Kiełpinianki mogliśmy delektować się smakiem waty cukrowej oraz popcornu. Bałwanki zapewnił nam lody. Animatorki poprowadziły mnóstwo zabaw i konkursów, w które zaangażowane były nie tylko dzieci ale także rodzice i nauczyciele. Chcielibyśmy bardzo podziękować: - Paniom z Rady Rodziców – za organizację całej imprezy - Pani Monice Karczewskiej – za sfinansowanie animacji - Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki – za umilenie wieczoru poezją - Panu Andrzejowi Mielniczukowi i Krzysztofowi Seweryn – za pomoc techniczną przy organizacji imprezy - KGW Kiełpinianki – za słodki poczęstunek - Lody Bałwanki i Kołacze Węgierskie- Czernikowo - za pyszne lody - FARMA -sala zabaw z kawiarnią - za cudowne animacje dla dzieci i dorosłych
66
Koncert Wiosenny ,, Mistrz i Uczeń''
W dniu 15.05.2025r. Odbył się w naszej szkole Koncert Wiosenny ,,Mistrz i Uczeń’’, którego pomysłodawczynią oraz prowadzącą była Pani Izabela Król – Styś nauczyciel klasy saksofonu. Na scenie wystąpili uczniowie wraz z nauczycielami, grając zespołowo. Wśród utworów można było usłyszeć m.in. tematy z muzyki filmowej. Występy były poprzedzane krótkimi wierszami, które zaprezentowały Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Czernikowie. Nie zabrakło również występów wokalnych. Publiczność zgromadzona na sali nagradzała wszystkim gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim występującym oraz nauczycielom prowadzącym i zapraszamy na kolejne koncert z cyklu ,,Cztery pory roku’’
42
Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy
W dniach 06.05.2025r. – 10.05.2025r. Delegacja saksofonistów z naszej szkoły brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Saksofonowych w Szczecinie. Nasze uczennice Julia i Martyna wraz z Panią Izabelą Król – Styś uczestniczyły czynnie w lekcjach z profesorami z Polski i zagranicy. Miały okazję również wysłuchać codziennych festiwalowych koncertów odbywających się w Akademii Sztuki oraz zabytkowych miejscach Szczecina. Usłyszeć można było saksofonistów z Portugalii, Chin, Polski i Stanów Zjednoczonych. Jako zwieńczenie festiwalu w dniu 09.05.2025r. Odbył się uroczysty koncert uczestników, w którym nasze saksofonistki zaprezentowały utwory solowe, a w finale koncertu wspólnie z innymi uczestnikami wykonały legendarną ,,Różową Panterę’’ w opracowaniu na orkiestrę saksofonową. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze uzyskując pozytywne oceny od prowadzących. Serdecznie gratulujemy.
29
Koncerty przedrekrutacyjne
W dniach 09.05.2025r. oraz 12.05.2025r. odbyły się w naszej szkole koncerty przedrekrutacyjne. Gościliśmy dzieci oraz młodzież ze Szkół Podstawowych w Osówce, Makowiskach, Mazowszu, Działyniu, Steklinie oraz Czernikowie. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie a także nauczyciele naszej szkoły. Poprzez różnego rodzaju zgadywanki publiczność mogła czynnie uczestniczyć w wydarzeniu. Koncerty zostały poprowadzone przez Panią Monikę Dunajską- nauczyciela klasy skrzypiec oraz Pana Radosława Stolarczyka – nauczyciela klasy akordeonu. Mamy nadzieję, że któryś z instrumentów szczególnie przypadł zaproszonym dzieciom do gustu i już od września to oni będą występować na naszej scenie.
20
Warsztaty klasy fletu
W dniu 10.04.2025r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klasy fletu z Panią Mirosławą Pawłowską. Uczennice pracowały nad oddechem, kształtowaniem pięknego dźwięku oraz artykulacją. Wspólnie z Panią prowadzącą dziewczynki pracowały nad wybranymi utworami, gamami i ćwiczeniami.
5
Koncert Muzyki Filmowej
W dniu 10.04.2025r. odbył się w naszej szkole Koncert Muzyki Filmowej, który poprowadziła Pani Monika Dunajska - nauczycielka klasy skrzypiec. Na scenie usłyszeliśmy znane utwory z różnych filmów m in. : ,,Twin Peaks' walc z filmu ,,Trędowata'' ,,Noce i dnie'' ,,Kobieta i mężczyzna''. Niektórzy z występujących będą brali udział w sobotnim Konkursie Muzyki Filmowej, organizowanym przez naszą szkołę.
2
Audycja klasy saksofonu
W dniu 09.04.2025r. odbyła się audycja klasy saksofonu. Na scenie wystąpili uczniowie, wykonując utwory solo a także zespołowo. Koncert poprowadziła Pani Izabela Król- Styś - nauczycielka klasy saksofonu w naszej szkole.
Audycja klasy wiolonczeli i fortepianu
Archiwum Aktualności